Bugun...


AK Parti Sözcüsü duyurdu: Cumhurbaşkanı Erdoğan veto etti
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası açıklama yaptı

facebook-paylas
Tarih: 02-12-2019 18:09
AK Parti Sözcüsü duyurdu: Cumhurbaşkanı Erdoğan veto etti
+ -

İşte Çelik'in açıklamalarından satırbaşları:

Termik santrallere birkaç sene daha süre tanınmasını içeren yasa teklifi Cumhurbaşkanımız tarafından veto edilmiştir.

CHP’li biri Külliye'ye gitti iddiası

Israrla bu yalan siyasetini sürdürmeye devam ettiler. Netice itibarıyla bu yalan ellerinde patlamıştır. Hem Cumhurbaşkanlığı makamından özür dilemeleri gerekiyor. Hem vatandaşlarımızdan hem de CHP’ye gönül veren vatandaşlarımızdan güçlü bir özür dilemeleri gerekiyor.

Diyarbakır annelerinin eylemi

Bu eylem her şeyden önce bir vicdan eylemidir. Buradan bir kez daha selamlıyoruz. Yanlarında olduğumuzu bir kez daha söylüyoruz.

NATO Zirvesi

Cumhurbaşkanımız NATO zirvesinde ABD, Almanya, Fransa ve İngiltere liderleriyle görüşecek.

Türkiye’nin güvenliğinin korunması konusundaki bütün tezlerimiz sahada ve masada gücünü korumaya devam etmektedir.

Çifte standardın başını çeken liderlerin başında Macron geliyor. Barış Pınarı Harekatı'na en çok karşı gelen ve terör örgütü temsilcilerini en çok destekleyen lider Macron oldu. Tek taraflı yaptıkları operasyonlarda bile NATO’ya çağrı yapıyorlar. Yaptığımız çağrıya karşı gelmeleri onların bu çifte standardını gösteriyor.

'Barış Pınarı Harekatı'nı yapan Türkiye, NATO'dan yardım bekleyemez' diyecek en son ülke Fransa, en son lider Macron'dur.

“NATO’nun beyin ölümü gerçekleşti” gibi hiç akla sığmayacak bir açıklama yaptı Macron. “Türkiye’nin Suriye’de ne işi var” diye bir soru sordu kendisi.  Macron'a sorulması gereken soru 'Sizin Mali'de ne işiniz var ya da Afrika'nın çeşitli yerlerinde ne işiniz var? BM kararı olmadan yaptığınız operasyonlar ne amaca hizmet etmektedir?"

Türkiye – Libya mutabakatı

Türkiye-Libya arasındaki anlaşmanın uluslararası hukuka uygunluğu konusunda tereddüt yok.

Buradan Mısır’a da seslenmek isteriz. Mısır, Türkiye karşısında olmak için fakat Yunan tezleri Mısır’ın da aleyhinedir. Bu teze verdiği destek yüzünden 40 bin km2 alanı Mısır kaybetmiştir.

Tarihi Tanap Projesi

TANAP ile ülkemizin enerji ihtiyacı yanında Avrupa’nın enerji arz güvenliği de sağlanmış olacaktır. TANAP ile enerji denkleminde yeni bir aşamaya geçildi.

Soru - Cevap

Termik santral yasasına veto

Cumhurbaşkanımız erteleyen yasayı uygun bulmadı. Daha önce 7 yıllık süre verilmişti. Bunun uzatılması devletin insan sağlığını koruma ödeviyle bağdaşmamaktadır. Cumhurbaşkanımız yeniden değerlendirilmesinde fayda görmüştür. Yeni sürenin 2,5 yıla benzer bir süre olmaması gerekiyor.

“Bu ilk vetodur”

Baca filtrelerinin daha fazla gecikmemesi için Cumhurbaşkanımız bir irade koymuştur ortaya.
Devlet her şeyi yüklenecek olsaydı burada bu veto gerçekleşmezdi. Bu ilk vetodur. Bu da bir çevre hassasiyeti neticesinde meydana gelmiştir. Cumhurbaşkanımızın bu vetosunun doğal mantığı, şirketlerin çevrenin korunmasına dönük hassasiyetleri yerine getirecek uygulamaları hayata geçirmesidir. Sayın Cumhurbaşkanımız MYK’ya uzun bir analiz yaptı.

CHP’den gelen anayasa eleştirisi

Bir siyasetçi “Türkiye’nin anayasası yoktur” diyorsa kendi partisinin meşruiyetinin olmadığını söylüyor demektir. Bazı sözler vardır siyasi olarak söylenmez. Türkiye’nin bir anayasası vardır. Şunu sormak lazım: "Türkiye’yi kimin yönetmesini istiyorsunuz?"

CHP tarihi boyunca her cumhurbaşkanlığı seçimini krize çevirmiştir.

Bakan Soylu'nun ''Adil Öksüz'ün yerini biliyoruz'' açıklaması

Tabii ki yeri söyleyemeyiz. Devlet bilgisi olduğundan paylaşılması doğru olmaz. Bakanımızın ortaya koyduğu irade şudur. FETÖ’ye yönelik mücadelede herhangi bir tavsama yoktur. Peşinde olduğumuz kim varsa biliyoruz ele geçirmeye çalışıyoruz. Bu mücadele devletin kılcal damarlarından temizlenene kadar sürecektir.

CHP’li başkanların kamu bankalarından kredi alamıyoruz eleştirisi

Bankaların kendi işleyişidir. Ekonominin, bankacılığın kuralları var. Siyasi bir yorum yapmak yanlış olur.

Bahsettiğini belediyelerle ilgili değerlendirme yapmak istemem çünkü bilmiyorum. Bankalar değerlendirip karşılık veriyordur.

Bizim belediyelerimizin de talepleri oluyor. Bazıları yerine geliyor bazıları gelmiyor.
“Borçlandıralım da şunları yapalım” derken nihayetinde şehrin geleceğinden çalıyorsunuz. Şehrin yararına görmediğimiz işlere muhalefet ederiz.

Mansur Yavaş ile mahkemelik olan ve çocuklara ilişkin müstehcen görüntü bulundurmaktan ceza alan N. K. isimli kişiye “saygın iş adamı” dediniz mi?

Saygın bir iş adamı gibisinden bir değerlendirme yapmadık. Hatta biz tanımıyoruz bu kişiyi dedik.
Kullandığımız ifade şudur: Bir vatandaş şunu diyor bir vatandaşın şöyle bir şikayeti var.

Kaynak: Hürriyet


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI