Bugun...


ALTAY SOSYAL DAYANIŞMA DERNEĞİ’NDEN “SEN HEP GÜL ÇOCUK” ETKİNLİĞİ
Altay Sosyal Dayanışma Derneği Gençlik Komisyonu “Sen Hep Gül Çocuk” adı altında başlattığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Çağdaş Önem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yapılan organizasyon büyük alkış topladı.

facebook-paylas
Tarih: 29-01-2020 10:21
ALTAY SOSYAL DAYANIŞMA DERNEĞİ’NDEN “SEN HEP GÜL ÇOCUK” ETKİNLİĞİ
+ -

Bu yıl 30.yılını geride bırakan dernek çatısı altında kurulan gençlik komisyonu Gaziemir Çağdaş Önem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde ki öğrencilerle buluştu. Etkinliğe çok sayıda özel ve engelli öğrenci katılım sağladı. Yaklaşık bir haftadır yoğun bir şekilde hazırlıkları sürdürülen etkinlik için rehabilitasyon merkezi süslerle donatıldı. Organizasyon için özel olarak hazırlanan Palyaçolar engelli öğrenciler ile bir çok oyun oynadı. Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte öğrencilere dağıtılan maskeler ve yüz boyaları büyük mutluluğa neden oldu.

   

Altay Sosyal Dayanışma Derneği Yönetim kurulu Üyesi ve Altay Sosyal Dayanışma Derneği Gençlik Komisyonu Kurucusu Barış Özdil yaptığı konuşmada, engelli vatandaşlara sahip çıkmanın ve onları topluma kazandırmanın önemine değinirken bu tür organizasyonların derneğin en büyük görevleri arasında bulunduğunu belirtti. Altay’a gönül vermiş gençlerden kurulu bir komisyon olduklarını  belirten Özdil, bu tarz çalışmaların sayısının arttırılması gerektiğini ve komisyon olarak bu konuda ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini söyledi. Sözlerine dayanışma mesajı vererek devam eden Özdil, "Ülke olarak birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde Elazığ’da yaşadığımız üzücü olaydan sonra böyle bir etkinlik yaparak toplum içerisinde ki dayanışmayı tekrar hatırlamanın önemli olduğunu düşündük, dernek olarak umuyoruz ki bu zor günleri hep birlikte geride bırakacağız" dedi. 

Çağdaş Önem Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Mehmet Turan, yapılan bu etkinliğin kendilerini çok mutlu ettiğini ve belirli aralıklarla yapılması gerektiğini belirtti. Altay Sosyal Dayanışma Derneği Gençlik Komisyonu üyelerine de teşekkür eden Turan, Etkinlik teklifiyle geldiklerinde duyduğumuz heyecanı tarif etmek imkansız, derneklerin ve vakıfların böyle çalışmalar içerisinde bulunması bizleri çok mutlu ediyor dedi.

Uzun saatler devam eden etkinlik Altay Sosyal Dayanışma Derneği logolu pastanın kesimiyle sona erdi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI