Bugun...


Başkan Batur'dan Honaz'a destek ziyareti
Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, 2 Haziran’da seçimlerin yenileneceği Denizli’nin Honaz İlçesi’nde CHP Belediye Başkan Adayı Yüksel Kepenek’e destek vermek amacıyla Honaz’a gitti. Başkan Batur, “Honaz'da da, İstanbul'da da her şey çok güzel olacak” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 23-05-2019 12:01
Başkan Batur'dan Honaz'a destek ziyareti
+ -

Ekrem İmamoğlu’nun, İstanbul’da seçim kampanyasının startını verdiği toplantıya katılan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İstanbul programının ardından CHP Honaz Belediye Başkan Adayı Yüksel Kepenek’e destek vermek amacıyla Honaz’a hareket etti. Denizli Çardak Havalimanı'nda Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, CHP Belediye Başkan Adayı Yüksel Kepenek, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu ve partililerle birlikte karşılanan Başkan Batur, buradan ilk olarak Denizli’nin Dereçiftlik köyü ve çevre ziyaretlerinin ardından Honaz’a hareket etti. CHP Belediye Başkan Adayı Yüksel Kepenek’in seçim ofisinin önünde vatandaşlarla buluşan Başkan Batur, burada yoğun ilgiyle karşılandı. Batur, Honaz halkından CHP’nin Başkan Adayı Kepenek için destek istedi.

Çocuklarımıza söz verdik

Seçim ofisi önünde konuşan CHP Honaz Belediye Başkan Adayı Yüksel Kepenek, Başkan Batur’un 4 dönemdir belediye başkanlığı yaptığını ve çok başarılı hizmetleri olduğunu ifade etti. Kepenek, Başkan Batur’un Denizli ile akrabalığı olmasının yanı sıra gönül birlikteliği olduğunu da dile getirerek, Başkan Batur’un kendilerine sinerji oluşturduğunu söyledi. Kepenek, “Bize gelen her türlü destek bizim heyecanımızı, inanmışlığımızı biraz daha arttırıyor. Biz bu seçimi onların da desteği ile yüzde yüz alacağız, çünkü çocuklarımıza söz verdik” dedi. Vatandaşların kendisine olan yoğun ilgisi ve desteğini de dile getiren Kepenek, 8 yaşında bir çocuğun yanına gelip; ‘Yüksel Amca ne olursun kaybetme’ dediğini dile getirerek, “Bu söz insanın kalbine oturuyor. Bu sorumluluk çok büyük” diyen Kepenek, babalardan da destek beklediğini söyledi. “Çocuklar için var gücümüzle çalışacağız” diyen Kepenek, yaptırdığı bir araştırmaya göre kadınların yüzde 65’inden, erkeklerin ise yüzde 42’sinin kendilerine oy verdiğini gördüklerini belirterek, bu kez babalardan daha fazla gayret beklediklerini sözlerine ekledi. Kırgınlıkların, küslüklerin seçim süreci boyunca yaşanmaması gerektiğin ve seçimi başarıyla tamamlamak istediklerini dile getiren Kepenek, “Bu başarı hepimizin olacak” diyerek tüm seçmenden tam destek beklediğinin altını çizdi.

Kardeş belediye olacağız

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Honaz’a İstanbul’dan geldiğini ve mazbatası elinden alınan ve 23 Haziran’da tekrar mazbatayı alacak olan Ekrem İmamoğlu’yla birlikte olduklarını ve O’nun da selamlarını getirdiklerini söyledi. Babasının Denizlili olduğunu ve bu ziyaretle akrabalarını da ziyaret etme fırsatı bulduğunu dile getiren Batur, “Babam çok sık gelip gider ama biz çok gelemiyoruz. Bundan sonra Honaz’a daha sık gelmeye çalışacağız. Bundan sonra Honaz’da yapılacak her türlü çalışmada Konak Belediyesi olarak biz de Honaz’ın yanında olacağız. Konak Belediyesi’nde bir kardeşiniz var” dedi. Kepenek’ten, 2 Haziran’da seçim sonrası mazbatasını aldıktan sonra ilk meclis toplantısında Konak Belediyesi ile Honaz Belediyesi arasında Kardeş Belediye kararının alınmasını beklediğini söyledi.

Mazbatayı söke söke alacağız

Başkan Batur, “2 Haziran seçimi sadece Honaz için değil, Türkiye için önemli hale geldi. İstanbul’un bir parçası burada, 27 milletten insanın yaşadığı bir Honaz. 31 Mart’ta hakkıyla sandıktan çıkan arkadaşımızın maalesef mazbatası verilmedi ama 2 Haziran’da mazbatayı söke söke alacaksınız, ben buna inanıyorum. 2 Haziran’da Yüksel Kepenek başkanımız. 23 Haziran’da da Ekrem İmamoğlu hakkını söke söke alacak. Hem Türkiye’de hem İstanbul’da hem Honaz’da her şey çok güzel olacak. Bir oy diyorlardı şimdi bin bir oyla alacağız. Kadınlarımızla, gençlerimizle burada Honaz’ı alacağız. Son 10 gün, kaytarmak yok” diyerek sandığa gitmeyen kişileri sandığa götürmenin çok önemli olduğunu söyledi. 

Honaz’da da biz kazanacağız

Türkiye yarınlarda daha güzel bir ülke olacaksa bunun yolunun yerel seçimlerden geçtiğini kaydeden Başkan Batur, bu seçimlerde çok büyük başarı elde ettiklerine dikkat çekti. Batur, “Bu başarının en güzeli Honaz’da oldu. 62 yıl sonra belediyeyi kazanacağız. Konak'taki gibi burada da ‘Birlikte Honaz’ diyeceğiz. Bundan sonra Honaz’da yapılacak her türlü çalışmada Başkanımızın yanındayız. Birlikte güzel işler yapacağız. Her şey güzel olacak” diyerek herkesi göreve ve destek olmaya davet etti. 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI