Bugun...


CHP'li o belediye faytonları kaldırdı!
Aydın'ın Kuşadası ilçesinde faytonların faaliyetlerine son verildiği bildirildi. Kuşadası Belediye Başkanı CHP'li Ömer Günel, Twitter hesabından yayınladığı mesaj ile ilçe sınırları içerisinde fayton faaliyetlerinin durdurulduğunu açıkladı.

facebook-paylas
Tarih: 14-05-2019 16:36
CHP'li o belediye faytonları kaldırdı!
+ -

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel Kuşadalıların bir isteğine daha kayıtsız kalmayarak şehir içinde kullanılan 5 adet faytonun faaliyetine son verdi.

Seçim öncesi verdiği sözlerden biri olan ve vatandaşlar tarafından açılan imza kampanyası ile desteklenen bu kararı hayvan dostu Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile yaklaşık 8 yıl önce başlatılan fayton faaliyetine son verildiğini açıkladı. Geçtiğimiz hafta hayvan severlere verdiği sözü tutup hayvan ambulansı olan “Haybulans” hizmetini hayata geçiren Başkan Ömer Günel, “Bu şehirde yaşayan tüm canlılara bahar gelecek demiştik.  İki gün önce hizmete aldığımız Haybulans ile sokak hayvanlarımıza acil durumlarda müdahale etme yetisine kavuştuk. Bugün ise bir diğer hayvan haklarını koruyan kararına daha imza atarak Kuşadası’nda fayton faaliyetlerini sonlandırdık” dedi.

Başkan Ömer Günel alınan kararı twitter hesabından yaptığı “Bir hayvansever ve belediye başkanı olarak Kuşadası’nda fayton faaliyetlerinin son bulduğunu kamuoyu ile paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.” açıklaması ile paylaştı.

10 bin üzerinde retwitt ve yaklaşık 80 bin beğeni ile hayvan severlerden yoğun teşekkür mesajları alan Ömer Günel: “Hayvanlara yapılan zulmüme sessiz kalmayacağımı, her bir hemşerimin hakkını nasıl koruyor ve kolluyorsam hayvanlarımızın da haklarına ve canlarına sahip çıkacağımı açıklamıştım. Seçim sürecinde faytonlar konusunu gerek hayvan severler gerekse fayton sahipleri ile pek çok kez konuştuk. Yüzyıllardır insanların en sadık dostları ve yardımcıları olan atlarımızın şehir içinde, asfalt üstünde yaşamalarının ve çalışmalarının doğalarına aykırı olduğunu, hijyen açısından sağlıksız olduğunu değerlendirdik.” diyerek böyle bir karara imza atmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Kaynak: Ege'de SonSöz


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI