Bugun...


Enerji Tıbbı ve Frekans Terapileri sağlığa ışık tutuyor
Dünyanın saygın bilim insanlarını İzmir’de buluşturan 2. Uluslararası Magnetoterapi ve Frekans Tıbbı Kongresi geniş bir katılımla tamamlandı. Enerji Tıbbı ve Uygulamaları Derneği (ETUD) Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Mustafa Erşin çok verimli geçen bir organizasyona imza atıldığını belirterek, “Kongremiz sağlığın ritmini inceleyen önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalara da ışık tutacak” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 05-04-2019 17:27
Enerji Tıbbı ve Frekans Terapileri sağlığa ışık tutuyor
+ -

Op. Dr. Mustafa Erşin,  kongreyi tüm dünyada kullanılan titreşim tıbbı ve frekans terapileri uygulamaları hakkında kamuoyunu bilinçlendirmek için düzenlediklerini belirtti. Op. Dr. Erşin Türkiye’de titreşim tıbbı alanında yaşanan belirsizliğin ortadan kaldırılması yolunda bilgi birikimi ve bilimsel araştırmaları bir araya getirmekten mutluluk duyduklarını söyledi. 

Op. Dr. Mustafa Erşin, “Hem bilimsel, hem de içerik açıdan kongremiz çok verimli geçti. Sağlık Bakanlığı Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Bilim Kurulu da yapılan çalışmaları yakından takip ederek, bu uygulamaların ehil olmayan ve yetkisiz kişilerce kullanımının önüne geçilmesi konusunda destek veriyor. Titreşim tıbbı kullanımının hekimler yani ehil eller tarafından uygulanması gerektiği konusunda bilim kurulundaki değerli arkadaşlarımızla hemfikir olunması bizi mutlu etti. Kongremizin tamamlanması sonrasında, gelecek yılın programı yapılmaya başlandı. 3.Kongre hazırlığı kapsamında Kongre Bilim Kurulumuz çalışmalarına başlayarak, gerek bilimsel içeriğin gerekse uluslararası katılımın daha üst seviyelere taşınacak” dedi. 

Kongre boyunca Sağlık Bakanlığı’na gerekli bilgiyi aktarma fırsatı yakaladıklarını belirten Op. Dr. Erşin, bakanlık temsilcilerinin frekans ve titreşim tıbbı uygulamalarında yaşanan sıkıntıların ortadan kalkması için gerekli çalışmaların hızlandırılacağının sinyalini verdiklerini belirtti. Enerji Tıbbı ve Uygulamaları Derneği’nin (ETUD) bu yıl ikincisini düzenlediği Uluslararası Magnetoterapi ve Frekans Tıbbı Kongresi’nde usta akademisyenler ve alanında uzman hekimler 23-24 Mart tarihlerinde İzmir’de bir araya gelmişti. 

 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI