Bugun...


Eski bakan Saygın'ın sağlık durumu ile ilgili açıklama: "Hayati bulguları an itibarı ile stabil"
İzmir'in yetiştirdiği duayen politikacı Işılay Saygın'ın sağlığı ile ilgili doğru bilgiye ulaşmak adına Genel Başkanı olduğu Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği sözcüsü Jale Gelgör bir basın açıklamasında bulundu.

facebook-paylas
Tarih: 09-07-2019 12:58
Eski bakan Saygın'ın sağlık durumu ile ilgili açıklama: "Hayati bulguları an itibarı ile stabil"
+ -

Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği sözcüsü Jale Gelgör'ün Işılay Saygın'ın sağlık durumu ile ilgili yaptığı açıklama şu şekilde:

"Sevenlerinin endişelendiği Sayın Işılay Saygın, Ege Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Kliniğinde  bir süredir gözetim altında bulunmaktadır. Prof. Dr. Nesrin Moğulkoç sorumluluğunda interstisyel akciğer hastalığı ünitesi tarafından düzenli olarak izlenmektedir. 28 Haziran 2019 tarihinde kliniğe yatışı gerçekleştirilen Sayın Saygın'a güncel tüm tedaviler uygulanmış, hastalığın gidişatı nedeni ile yoğun bakım ünitesinde,yüksek solunum desteği gerektiği için mekanik solunum destek cihazına  bağlanmıştır. Cihaza uyumunu arttırmak için tedavisi uyutularak devam etmektedir. Hayati bulguları an itibarı ile stabildir. Hasta ziyaretçilerinin çok kalabalık olması nedeni ile hasta kabulü ve ziyareti yasaklanmıştır. Herhangi bir spekülasyona yer vermemek için zaman zaman sağlık durumu yerel ve ulusal basın ile paylaşılacaktır.

Bu süreçte E.Ü.Tıp Fakültesi Dekanı Sn Prof. Dr. Cemil Gürgün'e, Başhekim Sn. Prof. Dr. Tuncay Göksel'e ve Prof. Dr. Nesrin Moğulkoç'a destekleri için çok teşekkür ederiz."

Işılay Saygın kimdir?

İzmir Buca doğumlu olan Işılay Saygın Ege Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunudur. 1973-80 iki dönem Buca Belediye Başkanlığı görevini yaptı. Buca Belediye Başkanlığı görevini yaparken, 12 Eylül Askeri Darbesi ile görevden ayrıldı. 2 yıl serbest mimar olarak görev yaptı. 1983, 1987, 1991, 1995, 1999 yıllarında yapılan seçimleri kazanarak beş dönem İzmir Milletvekilliği yaptı. Işılay Saygın, Türkiye'nin ilk kadın Turizm Bakanı ve ilk kadın Çevre Bakanı; 51. (Tansu Çiller), 52. (Tansu Çiller), 54. (Necmettin Erbakan) ve 55. (Mesut Yılmaz) Türkiye Hükümetleri'nde ise, Devlet Bakanıdır.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI