Bugun...


Işılay Saygın'ı Görme Engelliler de Kitaptan Tanıyacak
Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güç Birliği, eski bakan Işılay Saygın’ın adını “Işılay Saygın Hizmete Adanmış Bir Ömür” kitabıyla yaşatacak. Saygın’ın ölümünün birinci yıldönümü için tasarlanan kitap kabartma olarak bastırılacak ve seslendirilecek.

facebook-paylas
Tarih: 30-07-2020 00:37
+ -

Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güç Birliği Dönem Sözcüsü Fatoş Dayıoğlu, Saygın’ın İzmir’in yetiştirdiği önemli bir isim olduğunun altını çizerek, “İzmir’in yetiştirdiği ve her alanda üstün hizmetleri bulunan siyasetçi, sivil toplumcu, değerli Bakanımız Işılay Saygın’ın aramızdan ayrılışının 1. yılında Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güçbirliği tarafından onun anısına “Işılay Saygın Hizmete Adanmış Bir Ömür” kitabı Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı’nda (TÜRGÖK) kabartma kitap olarak bastırılacak ve ayrıca seslendirilecektir” dedi.

Dayıoğlu, Zeynel Kozanoğlu tarafından kaleme alınan kitabın  Işılay Saygın’ın yaşamının yanı sıra Türkiye’nin sancılı yıllarını da anlattığının altını çizerek, “Örnek bir Kadın olan Işılay Saygın’ın adını yaşatmak bizler için her zaman bir görevdir. Covid günlerinde herhangi bir etkinliğe bir törene katılamadık. Onun adını yaşatmak adına böyle bir şey yapmak daha da anlamlı oldu” diye konuştu.

 

 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI