Bugun...


İşte Konak’ın Deprem Toplanma Alanı
Son günlerde Manisa ve Elazığ merkezli yaşanan depremlerin ardından vatandaşın gözü deprem toplanma alanlarına dikildi. Olası bir deprem de alınacak önlemlerin neler olduğuyla ilgili araştırmalarını sürdüren vatandaşın bir diğer merak ettiği konu ise deprem toplanma alanları oldu. Bu doğrultuda Konak Belediyesi de vatandaşı bilgilendirmek amacıyla Konak’ta yer alan deprem toplanma alanlarını paylaştı.

facebook-paylas
Tarih: 29-01-2020 11:20
İşte Konak’ın Deprem Toplanma Alanı
+ -

Manisa ve Elazığ’da yaşanan depremlerin ardından vatandaşı bilgilendirmek üzere bir çok uzman ve yetkilinin konuşması ardından Konak Belediyesi de vatandaşı bilgilendirmek adına Konak’taki deprem toplanma alanlarını açıkladı. Bu doğrultuda gün içerisinde aktif nüfusu bir milyonun üzerine çıkan Konak’ta olası bir afetin ardından ulaşılacak deprem toplanma alanları hayati önem taşıyor. İzmir’in merkez ilçesi Konak’ta deprem toplanma alanlarını bilmek sadece Konak’ta ikamet eden nüfusu değil aynı zamanda iş, eğitim, alışveriş ve gezi amaçlı ilçeye gelenleri de ilgilendiriyor.

KÜLTÜRPAK, EN BÜYÜK TOPLANMA ALANI

Kentin merkezinde ilçenin en büyük deprem toplanma alanı Kültürpark’ta yer alıyor. Konak’ta yer alan toplanma alanlarının yüzölçümü yaklaşık 700 bin metrekareyi buluyor. Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından verilen bilgilere göre Afet Toplanma Alanları; afet ve acil durumlar sonrasında geçici barınma merkezleri hazır olana kadar geçecek süre içerisinde yaşanacak paniği önlemek ve sağlıklı bilgi alışverişini sağlamak amacıyla halkın tehlikeli bölgeden uzaklaşarak toplanabileceği güvenli alanlar olarak tanımlanmakta. Konak ilçesinde ise 36 Afet Toplanma Alanı bulunuyor.

Bu alanlar arasında 420 bin 441 metrekarelik toplanma alanı ile genişlik ve kapasite bakımından Kültürpark ilk sırada yer alıyor. Kültürpark’ın ardından Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı, Göztepe Susuz Dede Parkı ve Konak Meydanı geliyor.

 

UYGULAMADAN TOPLANMA ALANLARINA ULAŞABİLİRSİNİZ

İzmir’de deprem kuşağı arasında olan şehirler arasında yer alıyor. Deprem sonrasında Afet ve Acil Durum Toplanma Alanlarına AFAD ve İzmir Büyükşehir Belediyesi web sitesi ve mobil uygulamasından hızlıca Konak dahil İzmir’in tüm toplanma alanlarına ulaşılabiliniyor. Liste, http://www.konak.bel.tr/haber/afet-ve-acil-durum-toplanma-alanlari linki üzerinden doğrudan görülebiliyor.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI