Bugun...


Kemeraltı Hayat Platformu’ndan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’a ziyaret
Kemeraltı Hayat Platformu Kemeraltı Çarşısı Konak Belediyesi Başkanı Abdül Batur'u makamında ziyaret etti. Kemeraltı Hayat Platformu'nun kuruluş amacı ve tarihi çarşının İzmir için önemine vurgu yapılan toplantıda tarihi çarşının hak ettiği saygınlık ve öneme kavuşturulması için neler yapılabileceği hakkında karşılıklı görüşler paylaşıldı.

facebook-paylas
Tarih: 13-09-2019 15:13
Kemeraltı Hayat Platformu’ndan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’a ziyaret
+ -

“Kemeraltı Çarşısı için gereken her adım atılacak”

 Abdül Batur ; “ Kemeraltı’nın kendisi ve yönetimi içinde ayrı bir öneme sahip olduğunu, sorunların çözüme hızlı bir şekilde kavuşması yolunda gereken her adımın Büyükşehir Belediyesi ve diğer kurumlarla koordineli bir şekilde atılacağını” söyledi.

Alt ve üst yapı sorunlarından kaynaklanan esnaf ve ziyaretçilerin sorunlarının en kısa sürede giderilmesi için bir plan hazırlığında olunduğunu belirten Başkan Batur “ Kemeraltı Çarşısı’nın mevcut sorunlarının çözümüne kendisinin de bizzat katkıda bulunacağını, İzmir halkı ve STK’ların görüşlerinin kendisi için değerli olduğunu” belirtti.

“Kemeraltı’nın sorunları yerel yönetimler ve STK’ların ortak fikri ile çözülmeli”

Kemeraltı Hayat Platformunun kuruluş amacının kısaca açıklayan Platform Temsilcileri;

Kemeraltı Çarşısı’nın sorunlarının çözümünde başta İzmir halkı, STK’lar, yerel yönetimler ve tüm bölge paydaşlarının ortak çözüm üretmesi, yapılan ve yapılacak projelerin tarihi çarşının dokusuna zarar vermeden, kültürel zenginliğin gelecek nesillere aktarılmasını sağlayacak şekilde hayata geçirilmesine değinen Cem Ceylan;

Tarihi çarşının sorunları çözülürken mevcut ekonomik, kültürel ve sosyolojik yapısı dikkate alınmalıdır. Kemeraltı Çarşısı’nın turizm, gastronomi, el sanatları ve eğlence vb. alanlarda özgün ve yerel birçok değeri bulunmaktadır, İzmir ve ülke çapında marka değeri olabilecek bu küçük işletmeler; desteklenerek korunmalı, inovatif modeller geliştirilerek AVM ve uluslararası markalarla rekabet gücünü arttıracaktır. Bu anlamda Konak Belediyesi ile ortak fikir ve projelerde Kemeraltı Hayat Platformu tüm desteği vermeye hazırdır “ dedi.

 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI